Služby


Prevence

Pravidelné kontroly dvakrát ročně doplněné zhotovením OPG (ortopantomogram) jednou za 2 roky, a kontrolními RTG snímky a BTW rentgenové snímky zaměřené na mezizubní prostor


Dentální hygiena

Stanovení indexu čistoty chrupu, odstraňování plaku a zubního kamene, hygienická instruktáž, seznámení s pomůckami ke správnému čištění zubů. Nabízíme:


Záchovná stomatologie

Cílem je jak prevence, tak samotné ošetření vzniklých kazů nebo úrazů. Defekty zubů, které nepoškozují zubní dřeň (nerv), je možné ošetřit pomocí výplní. Používáme celou škálu moderních vyplňovacích materiálů. Např. estetickou bílou (fotokompozitní) nebo na přání pacienta a vyhodnocení specifik amalgámovou plombu.

Zuby postižené hlubokým kazem zasahující zubní dřeň je třeba ošetřit nejprve endodonticky. Endodoncie znamená ošetření kořenových kanálků - odstraníme poškozenou zubní dřeň, následně pročistíme a hermeticky uzavřeme kořenový kanálek. Tím se zamezí dalšímu pronikání infekce. Až poté je možné zub ošetřit výplní nebo proteticky.

Veškeré zákroky provádíme v místním (lokálním) znecitlivění s ohledem na individuální přístup ke každému pacientovi.

  • ošetření kazu
  • endodontické ošetření kořenových kanálků
  • postendodontické ošetření
  • vnitřní bělení

Protetika

Zabývá se náhradou ztracené části zubu, celého zubu, skupiny zubů i chrupu jako celku. Cílem protetické stomatologie je nahradit ztracené tvrdé zubní tkáně co nejdokonalejšími estetickými či funkčními rekonstrukčními metodami jako jsou: fixní (korunky, můstky) či snímatelné práce (částečné, úplné zubní protézy).


Parodontologie

Péče o dásně a závěsný aparát zubu, preventivní zákroky, léčba paradentózy. Nejčastější příčinou je hlavně nedostatečná hygiena, pak kouření, genetika a celková onemocnění. Nejdůležitější je onemocnění předcházet pravidelnou a správnou hygienou a preventivními prohlídkami u lékaře. Jakmile onemocnění probíhá, tkáně už se nikdy úplně nezhojí.


Bělení zubů

Znamená dosáhnout dlouhodobě jejich světlejšího odstínu. Už od chvíle prořezání zubu do dutiny ústní začíná jeho původní odstín tmavnout. Příčinou jsou barevné pigmenty v potravinách a nápojích. >

Více o bělení zubů >